Școala Intuitext – Aici copiii învață cu plăcere!

Construită ca un loc distractiv de aventură, format din 5 insule, Școala Intuitext este un site unde elevii din clasele I, a II-a și a III-a înțeleg mai bine materia predată la clasă și își antrenează aptitudinile necesare pentru reușita în viață. Totul sub formă de jocuri educaționale online, preferatele copiilor din era digitală.

Copiii nu uită ce au învățat la școală

Clubul Isteților - Școala Intuitext îi ajută pe copii să repete ce au învățat la clasă în timpul anului școlar prin resurse educaționale extrem de atractive. Totul pentru o vacanță de neuitat!

Își dezvoltă răbdarea și atenția

În insula Locul meu de joacă, prin jocuri matematice și de memorie, copiii își dezvoltă atenția, răbdarea și gândirea logică. În plus, aceste jocuri le încurajează dorința de a reuși singuri, bazându-se doar pe propriile forțe.

Își dezvoltă curiozitatea și dorința de cunoaștere

În Cufărul cu jucării sau Misiune specială cei mici își dezvoltă spiritul practic și creativitatea, descoperind astfel cât de frumoasă este aventura cunoașterii.

Descoperă lucruri noi

În insula Exploratorul Vesel, copiii își dezvoltă cultura generală descoperind informații interesante despre știință, artă sau sport.

Navighează într-un mediu digital sigur

Când cei mici petrec timpul în mediul online, părinții își doresc ca aceștia să fie mereu protejați. Aici, la Școala Intuitext, copiii învață, se joacă și se distrează în cel mai sigur mediu virtual.

Școala Intuitext - pentru clasele I, a II-a și a III-a

Când vine vorba de învățare, noile generații de elevi se bucură de produse de învățare noi, create în acord cu dorințele lor de către specialiști în educație. Pentru elevii claselor I, a II-a și a III-a, Școala Intuitext este un astfel de exemplu ce ilustrează perfect inovațiile din acest punct de vedere.

Le-am pregătit:

• Jocuri (educative, matematice, de logică & memorie);
  • Animații (amuzante, explicative, asemănătoare desenelor lor preferate);
  • Experimente (interactive, dinamice, plăcute și atractive);
  • Curiozități (nemaipomenite, atractive pentru copii, despre care le vor povesti și prietenilor);
  • Abilități sociale (anumite jocuri contribuie la dezvoltarea atenției, memoriei);
  • Teste (le arată copiilor ce progrese au făcut și unde trebuie să mai exerseze);

Urmarește evoluția copilului tău

Prin Rapoarte, părinții urmăresc evoluția copilului lor:

• Procent răspunsuri corecte: compară ce punctaj a obținut copilul cu maximul posibil pe fiecare disciplină. Astfel, îți poți da seama dacă, într-un mediu relaxat și distractiv, copilul tău ia un FB la școală!
  • Scor pe teme educaționale: această funcție face o comparație între punctajele obținute de copilul tău și cele mai bune punctaje obținute de alți utilizatori de aceeași vârstă.
  • Topul celor mai accesate resurse: din care vei afla ce îl interesează cel mai mult dintre toate activitățile pe care le găsește pe old.scoalaintuitext.ro. Astfel, poți afla care sunt pasiunile celui mic, ce știe cel mai bine sau care sunt zonele în care trebuie să mai exerseze.
  • Rezultate la evaluare: arată gradul de parcurgere a testelor de evaluare și punctajele obținute de copilul tău la fiecare test, comparativ cu maximul posibil.